Jak się robi paznokcie hybrydowe?

Jak się robi paznokcie hybrydowe? Kobiety pokochały manicure hybrydowy już dobrych kilka lat temu, lecz po dziś dzień cieszy się on ogromną popularnością. W społeczeństwie panuje przeświadczenie, że kobieta, która choć raz zdecyduje się na hybrydy, nie wróci już do tradycyjnego manicure. Jak poprawnie zrobić paznokcie hybrydowe, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt?

Manicure hybrydowy – w domu czy w salonie?

Na początek odpowiedzmy na pytanie, czy manicure hybrydowy w domu różni się od tego, który zrobimy w profesjonalnym salonie kosmetycznym? Otóż schemat postępowania będzie w obu przypadkach dokładnie taki sam. Na początek musimy przygotować paznokcie, następnie nałożyć bazę, lakier oraz top. Poszczególne warstwy utwardzamy w lampie UV. Na zakończenie możemy też wykonać różnego rodzaju zdobienia, w zależności od preferencji. Manicure w salonie zrobimy jednak znacznie szybciej – stylistka może pracować nad kilkoma paznokciami jednocześnie, podczas gdy samodzielny manicure skupia się na każdym paznokciu po kolei. Doświadczona osoba posiada umiejętności, które pozwalają uzyskać satysfakcjonujące efekty. I choć samodzielnie również możemy je nabyć, to pierwsze próby manicure mogą być nieudane. Jak go wykonać?

Przygotowanie paznokci do manicure

Bez względu na to, jakiego rodzaju manicure chcemy wykonać, zawsze należy zacząć od przygotowania paznokcia. Na początek nadajemy mu odpowiedni kształt za pomocą pilnika. W tym kroku regulujemy też długość paznokci. Zadbajmy o to, aby wszystkie były mniej więcej równe, dla osiągnięcia estetycznego efektu. Kolejnym etapem jest odsunięcie skórek przy pomocy kopytka kosmetycznego. Następnie delikatnie je wycinamy przy pomocy cążek. Pamiętajmy, aby nie wyrywać skórek ani ich nie ciągnąć – w przeciwnym razie łatwo ulegną one uszkodzeniu. Przygotowanie paznokci to jedna z najważniejszych czynności, dlatego poświęćmy jej nieco więcej czasu. 

Manicure właściwy

Gdy nasze paznokcie mają już odpowiedni kształt i usunęliśmy skórki, możemy przejść do wykonywania manicure właściwego. Na początek sięgamy po wacik bezpyłowy i z jego pomocą delikatnie nanosimy na paznokcie odrobinę płynu odtłuszczającego. Ważne, aby nie przesadzić z jego ilością – wystarczy dosłownie musnąć nim płytkę. W kolejnym kroku możemy przejść do nałożenia na paznokcie bazy. Pamiętajmy, aby jej warstwa była cienka – w przeciwnym razie uzyskamy nienaturalny efekt. Bazę utwardzamy w lampie UV tak długo, jak wskazuje producent. Teraz czas na nałożenie koloru. W przypadku jasnych barw zwykle nakładamy na paznokcie 3 warstwy, przy czym każdą z nich utwardzamy. Jeśli zdecydujemy się na ciemniejsze barwy, to wystarczające zwykle okazują się 2 warstwy. Każdy kolor lakieru należy utwardzać w lampie odpowiednio długo – szczegółowe wskazówki znajdziemy na opakowaniu. Pamiętajmy, aby nie aplikować na paznokcie grubych warstw lakieru. Najczęściej nie obejdzie się bez nałożenia co najmniej dwóch warstw, przy czym próba zastąpienia ich jedną, lecz grubszą daje przykry, sztuczny efekt. 

Dodatkowe zdobienia

Manicure hybrydowy ze zdobieniami zyskuje coraz większą popularność. Gdy mamy już przygotowaną bazę, czyli naniesiony na paznokcie kolor, możemy przejść do wykonywania różnego typu zdobień. Tutaj panuje pełna dowolność – wszystko zależy od tego, jakimi materiałami dysponujemy oraz jakie efekt chcemy uzyskać. Ważne, aby zdobienia utwardzić w lampie – w przeciwnym razie nie będą się trzymać na paznokciach. Dopiero na samym końcu nakładamy na paznokcie top, tak aby zwieńczyć cały manicure. Pamiętajmy, że top aplikujemy dopiero po wykonaniu wszystkich zdobień. Jeśli jednak w ogóle nie planujemy ich robić, możemy zaaplikować go od razu na lakier hybrydowy. Na sam koniec przecieramy paznokcie wacikiem bezpyłowym, który nasączamy płynem odtłuszczającym. Na sam koniec aplikujemy na skórki oliwkę, która delikatnie je odżywi i zregeneruje. W salonach kosmetycznych stylistki często smarują dłonie klientek kremem nawilżającym – i my możemy to zrobić, wykonując manicure hybrydowy w domu.

Jak długo utrzymuje się manicure hybrydowy?

Dobrze wykonany manicure hybrydowy może utrzymywać się na paznokciach nawet do 4 tygodni. Niemniej jednak powinniśmy pamiętać, że już po około 2 tygodniach widoczne stają się odrosty, przez co całość nie wygląda tak estetycznie, jak powinna. Dlatego te rekomenduje się zdjęcie poprzedniego manicure i wykonanie nowego po około 3 tygodniach. W późniejszym czasie lakier może zacząć pękać, odwarstwiając się od paznokcia. Miejmy na uwadze, że wykonywanie manicure hybrydowego jest bezpieczne zarówno dla paznokci, jak i dla skóry wokół nich. Niestety, o ile w przypadku manicure żelowego możemy przedłużyć efekt, o tyle w przypadku manicure hybrydowego nie pozostaje nic innego, jak wykonać go od nowa. Jeśli natomiast lakier zacznie odpryskiwać już po kilku dniach lub wyraźnie odwarstwi się od naturalnej płytki, to znaczy, że manicure nie był wykonany prawidłowo. Warto wtedy bliżej przyjrzeć się całej procedurze i ewentualnym błędom, jakie mogłyśmy popełnić w trakcie wykonywania manicure hybrydowego.